První brazilskou filu jsme si pořídili 1.12.1993 a byla to právě DISA Lesní zátiší. Od počátku, co vlastníme fily, jsme členy FILA BRASILEIRO CLUB CZ.
Předností našich chovných fen a psů jsou krásně modelované hlavy, široký hrudník, ostrost, bezchybný pohyb a ideální převýšení.
Štěňata odchovaná v domácím prostředí s celodenní péčí dosahují výborných výsledků na výstavách. Chovatelskou stanici opouštějí nejdříve ve stáří 9 týdnů se základní výbavou, tj. průkaz původu, očkovací půkaz a kupní smlouva s náležitými údaji. Každé štěňátko dostane balíček, který obsahuje krmení minimálně na týden, aby stres z odchodu byl co nejmenší a nebyl provázen zažívacími potížemi.
K dokumentům je přiložen standard z roku 2004 a pokyny pro nové majitele, jak se chovat k novému členu rodiny a jak s ním zacházet. Samozřejmostí je další kontakt a pomoc při výchově. Získali jsme hodně nových přátel a návštěva a výstavní úspěchy vždy potěší.
Proto každý chovatel brazilských fil velmi odpovědně zvažuje, zda se štěněti dostane dostatečná péče. Stává se, ne často, že doporučíme jiného vhodného psího kamaráda.

Brazilská fila ale není pes pro každého!


Přejeme všem šťastným majitelům a budoucím majitelům hodně chovatelských
a výstavních úspěchů a radosti ze svého psího kamaráda.